icon_widget_image Poniedziałek - Piątek: 7.00 - 17.00; Sobota: 8.00 - 13.00
Salon wyposażenia łazienek
18-400 Łomża, Aleja Legionów 44 lazienki@sanmet.pl icon_widget_image 662 181 232
Centrum narzędziowe
18-400 Łomża, Aleja Legionów 56 biuro@sanmet.pl icon_widget_image 692 451 692
Image Alt
VIESSMANN

Kolektory słoneczne

VIESSMANN
Kolektory słoneczne – energia cieplna słońca z bezpłatną dostawą do domu

Inwestując w nową instalację grzewczą, warto uzupełnić ją o instalację solarną, która pozyskuje darmową energię promieniowania słonecznego i wykorzystuje ją na potrzeby grzewcze budynku. Instalacja solarna pozwoli ograniczyć zużycie energii i cieszyć się z niższymi comiesięcznymi rachunkami za ogrzewanie wody użytkowej. Może być również wykorzystana do dodatkowego podgrzewania wody zasilającej instalację ogrzewania budynku.

Kolektory słoneczne w połączeniu z pojemnościowym podgrzewaczem ciepłej wody użytkowej stanowią w naszych szerokościach geograficznych, w miesiącach letnich, najbardziej interesującą alternatywę w stosunku do eksploatacji konwencjonalnych urządzeń grzewczych. W okresie przejściowym kolektory słoneczne mogą też wspomagać ogrzewanie pomieszczeń, odciążając kocioł grzewczy.

Mamy ponad 30-letnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji termicznych instalacji solarnych, dzięki czemu możesz zdać się na naszą wiedzę techniczną i najwyższą jakość. Nieważne, czy zdecydujesz się na nowe olejowe czy gazowe ogrzewanie kondensacyjne, system grzewczy opalany drewnem czy też pompę ciepła – wszystkie instalacje firmy Viessmann są zaprojektowane z myślą o połączeniu z technologią solarną.

Technologia kondensacyjna + kolektory słoneczne = optymalny rezultat

Jeśli inwestujesz w nowy system grzewczy, warto zdecydować się na kocioł kondensacyjny. Stanowi on najbardziej ekonomiczną alternatywę dla konwencjonalnych urządzeń grzewczych, jeśli uwzględnimy aktualne ceny energii. Olejowe i gazowe kotły kondensacyjne marki Viessmann przekształcają do 98% oleju opałowego lub gazu na ciepło.

Dzięki połączeniu z kolektorami słonecznymi marki Viessmann o wysokiej wydajności można zaoszczędzić do 35% na kosztach ogrzewania, jeśli kolektory słoneczne używane są zarówno do podgrzewu ciepłej wody użytkowej, jak i do wspierania ogrzewania pomieszczeń. W przypadku samego podgrzewu ciepłej wody użytkowej zużycie energii można obniżyć nawet o 60%.

Systemy solarne icon-solar.png

Kolektory słoneczne firmy Viessmann spełniają wszelkie wymogi w zakresie efektywnego i atrakcyjnego cenowo wspomagania ogrzewania i podgrzewu wody użytkowej. Dzięki szerokiej ofercie płaskich i próżniowych kolektorów rurowych firma Viessmann dostarcza elastyczne i indywidualne rozwiązania z zakresu nowoczesnego ogrzewania.

 

Kolektory płaskie

Poprzez instalację kolektorów słonecznych przyczyniasz się do ochrony środowiska (zmniejszasz emisje CO2) i oszczędzasz też na kosztach ogrzewania.

Vitosol-200-F-thn-XL
Vitosol 100-FM

Kolektor płaski do montażu pionowego (typ SV1F) lub poziomego (typ SH1F), na dachach płaskich i spadzistych

Vitosol-200-FM-thn-XL
Vitosol 200-FM

Kolektor płaski do montażu pionowego (typ SV2F) lub poziomego (typ SH2F), do dachów płaskich i spadzistych, typ SV2G (prostopadle) oraz SH2G (poziomo) do integracji z dachem

Vitosol_141-FM-thn-XL
Vitosol 141-FM

Przygotowanie ciepłej wody w kompletnym opakowaniu. Zestaw składa się z dwóch kolektorów słonecznych Vitosol 100-FM, biwalentnego 250-litrowego podgrzewacza wody użytkowej Vitocell 100-B / -W i powiązanych komponentów systemu.

Kolektory rurowe

Efektywne wykorzystanie ciepła słonecznego – absorbery z powłoką wysokoselektywną pobierają wyjątkowo dużo energii słonecznej, zapewniając tym samym wysoki współczynnik sprawności. Panująca w rurach próżnia gwarantuje przy tym bardzo skuteczną izolację cieplną. Pomiędzy szklanymi rurami a absorberem prawie nie dochodzi do strat – a kolektor może przekształcić na efektywne ciepło także niewielkie ilości energii słonecznej. Szczególnie w okresie przejściowym i w miesiącach zimowych, przy niskich temperaturach zewnętrznych, próżniowe kolektory rurowe wyjątkowo efektywnie wykorzystują dostępne promieniowanie słoneczne.

Zrzut ekranu 2023-08-04 130019
Vitosol 200-TM

Kolektor rurowy Viessmann Vitosol 200-TM jest wysokoefektywnym kolektorem słonecznym, działającym na zasadzie rurki termicznej (heatpipe) z termoaktywnym pokryciem absorbera ThermProtect.

Zrzut ekranu 2023-08-04 130011
Vitosol 300-TM

Wysokowydajny próżniowy kolektor rurowy na zasadzie rurki termicznej (heatpipe) z termoaktywnym pokryciem absorbera ThermProtect, umożliwiającym stworzenie samozabezpieczającej się instalacji solarnej (wysokie bezpieczeństwo eksploatacji).

Bezpłatna wycena – zapytaj specjalistów o dobór i ofertę kolektorów słonecznych

 

To nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje! W dni robocze skontaktujemy się w ciągu 72 h.